Pirmdiena, 2015.gada 26.janvāris
 
Agneta, Agnis, Ansis


Latvijas izlases emocijas pēc WOC vidējās distances fināla (Papildināts ar Ingas Dambes komentāru!)    

Kristīne Kokina, LOF preses dienests / 19.07.2012.

Šodien visu orientieristu uzmanība tiks pievērsta pasaules čempionāta garās distances fināliem. Tomēr atskatoties uz 17. jūlija lieliskajiem notikumiem vidējās distances finālā, esam apkopojuši Latvijas izlases sportistu komentārus. Jau iepriekš brīdinu, ka lielas korekcijas sportistu komentāros nav veiktas, jo dzīvās emocijas visspilgtāk atspoguļo otrdienas notikumus Šveicē.


Latvijas izlase gandrīz pilnā sastāvā (Laura Vīķe Lozannā ierodas šodien) pēc vidējās distances apbalvošanas. Foto: Aija Skrastiņa

Edgars Bertuks (1. vieta vidējā distancē, laiks: 36:45):

"Nojausma par to, ka varētu izdoties labs starts radās jau pirms vidējās distances kvalifikācijas un labais kvalifikācijas skrējiens deva vajadzīgo pārliecību. Vēsturiskās dienas rīta skrējiena laikā atradu atbildi uz sev uzdoto jautājumu un biju gatavs savam pirms čempionāta nospraustajam mērķim, proti, atkārtot savu labāko panākumu un iekļūt TOP 10.
Iesildoties jutos daudz vairāk saguris, nekā pirms kvalifikācijas, un nekas nemainījās arī paša skrējiena laikā, bet grūti ir visiem. Mans sniegums un tehniskais izpildījums kvalifikācijā kalpoja par piemēru arī taktikai finālā un grūtākais uzdevums bija no tā neatkāpties un neizdomāt neko jaunu - maksimāli koncentrējos uz aktuālo kontrolpunktu, praktiski neplānoju uz priekšu, izvēlējos pēc iespējas taisnākus variantus un, protams, ātri skrēju. Lielākais pārbaudījums bija pirmais kontrolpunkts, kur jau sākumā nespēju izšķirties starp kreiso vai labo variantu un aizskrēju taisni, tādējādi zaudējot labākajam laikam 20 sekundes, tomēr laicīgi atguvu kontroli un atlikušo distances daļu biju krietni uzmanīgāks pieļaujot vien niecīgas neprecizitātes, kuru kopējā vērtība bija aptuveni 30 sekundes. Tuvojoties finišam sapratu, ka savu mērķi par iekļūšanu TOP 10 esmu izpildījis, kā arī to, ka rezultāts varētu būt sešinieka cienīgs. Pēdējie KP pļavā un mans finiša ātrums attaisnoja arēnā sacelto troksni un, šķērsojot finiša līniju, saklausīju komentētāju pieminam medaļu.
Sajūtas, protams, neaprakstāmas un noteikti paies vēl kāds brīdis līdz spēšu līdz galam noticēt, ka tas patiešām ir iespējams.
Vislielākais paldies manai ģimenei, kuri mani tajā visā ir "ievilkuši" un atbalstījuši ikvienu manu lēmumu un soli, manai topošajai ģimenei, kuri spēj izturēt manas ikdienas gaitas, maniem atbalstītājiem, sponsoriem, komandai, Latvijas Orientēšanās Federācijai, faniem, kuru ir krietni vairāk nekā es jebkad būtu iedomājies un visiem pārējiem, kuri jūtas to pelnījuši! Veiksmi!"

Kalvis Mihailovs (13. vieta, laiks 39:10, +2:25)

"Izdevās teicams starts vidējās distances finālā. Jau no paša distances sākuma iegāju labā ritmā, pilnīga kontrole pār karti. Apvidus fiziski smags, tieši tāds, kāds man patīk. Kur zaudēju laiku? Skrienot izvēlējos drošus variantus, uz ko nedaudz iezaudēju un pieļāvu pāris 10 sekunžu kļūdas, līdz TOP6 vēl jāpieliek ātrums, taču TOP10 varēju ieskriet jau šogad. Esmu ļoti priecīgs par 13.vietu un divreiz priecīgāks par Edgara zelta medaļu."

Inga Dambe (9. vieta, laiks 41:15, +3:38)
Vidējā distance man bija veiksmīga, lai gan pieļāvu dažas kļūdas. Distance bija fiziski smaga, taču cīnījos, it īpaši distances sākumā, kur pamats bija nelīdzens. Līdz šim mans labākais sniegums vidējā distancē bija 11. vieta, protams, šogad mērķis bija to uzlabot. Tas arī izdevās, esmu apmierināta, kaut gan apzinos, ka varēja būt arī labāk.

Aija Skrastiņa (24. vieta, laiks 45:29, +7:52)

"Otrdien nebija mana diena. Pirmkārt jau fiziski jutos nesaprotami vāja, lai gan pirms čempionāta likās, ka varu lidot. Par iemesliem nav ne jausmas. Otrkārt, diezgan muļķīga kļūda uz pirmo TV punktu, kad paskrēju tam garām dažu soļu attālumā, turklāt kameru pavadībā, treškārt, vēl pamanījos pazaudēt un atrast kompasu, ceturtkārt, pāris reizes pastiept potīti. Lai gan, ņemot vērā, ka vēl pavasarī biju nolēmusi šajā sezonā nedaudz pamainīt prioritātes un nevienā no lielajiem čempionātiem nestartēt, 24. vieta pasaulē nav nemaz tik slikts sniegums. Tāpēc pārāk par to neskumstu, turklāt Inga nostartēja ļoti, ļoti labi.

BET BET BET... Visas nebūšanas vienā mirklī aizmirsās līdz ar Bērča finišu, kad bija skaidrs, ka esam diezgan vēsturiska brīža (vismaz orientēšanās sportā noteikti :)) liecinieki un piedzīvojam kāda sapņa piepildījumu. Sajūtas jau nevar tik vienkārši aprakstīt, bet prieks un lepnums bija neizmērojams – gan, dzirdot komentētāja "... and this will be the new best time and medal position", gan redzot smaidīgo Bērci uz sarkanā dīvāniņa pēc finiša un lielu pārsteigumu daudzu klātesošo sejās, gan pieņemot apsveikumus Latvijas izlases vārdā no visdažādāko valstu sportistiem un treneriem, gan skanot Latvijas himnai Lozannas ezera krastā notiekošajā apbalvošanas ceremonijā, gan... tā varētu turpināt vēl kādu brīdi. Bet tagad ir laiks, nomierināties, atpūsties, atbalstīt mūsējos garās distances finālistus un galu galā sagatavoties un koncentrēties stafetei. Jo viss jau turpinās, kaut gan dažas lietas vairs nekad nebūs tā kā iepriekš. :)"

Andris Jubelis (startēja sprintā, stafetes rezervists)
"Balsi nokliedzu ne pa jokam. Un arī tracis te bija otrdien. Ļoti daudzi juta līdzi Bērcim: NOR, GBR, LTU, EST. Pēc finiša – bariem apsveicēju un žurnālistu.
Diena vienkārši bija ideāla, visu to redzēt bija ļoti iespaidīgi un liekas visiem ticība ir atgriezusies uz īstā ceļā, ka viss ir iespējams. :) Protams, visi saprata, ka tas ir kaut kas liels priekš mums, jo citi sportisti un treneri, protams, sveica Bērci, bet arī visus mūs pārējos. Emocijas vienkārši vislabākās. Viss pārējais ideāli – himna, bet pēc tam pie ezera atzīmējām."


Šodien turam īkšķus un atbalstām mūsu garās distances finālistus: Ingu, Kalvi un Edgaru!

Starta laiki:

Kalvis 13.14
Inga 14.19
Edgars 15.14

WOC Live Centre

 

3 KOMENTĀRI      pievieno savu komentāru

Agnese  |  ip: 85.9.235.23 @ 20.07.2012, 15:34:14
Liels paldies par aprakstiem -ļoti interesanti. Mēs te Latvijā katru informācijas kripatiņu apēdam gardu muti :)Tagad nožēloju, ka šogad neaizbraucām jums līdzi just. Edgar, vai nevarēji savu uzvaras gājienu sākt pagājušogad Francijā, kad bijām klāt? :):):)
Kristīne  |  ip: 159.148.146.61 @ 19.07.2012, 09:50:11
E-pasts: kristine.kokina@gmail.com
Iesaku apmeklēt: http://woc2012.ch/en/live-centre.html
Ja Mārtiņš ar Ingu arī kaut ko atsūtīs, noteikti pievienošu rakstam. Diemžēl pati neesmu uz vietas, tāpēc šos procesus maz varu ietekmēt.
...  |  ip: 78.84.147.79 @ 19.07.2012, 09:32:32
Kur tad M.Sirmā komentārs? Patiešām liels prieks par JUMS visiem!!! Lai izdodas turpmāk...
Latvijas valsts meži (sadarbības partneri - LK)
Latvijas Gāze
Trimtex
Orientēšanās visā Latvijā
Rogainings.lv
Kâpas 3-dienas
Aktualitātes
Latvijas Sporta federāciju padome
Izglîtîbas un zinâtnes ministrija
Diskusijās
edzus
26.01.2015, 21:20:40
Ziemas orientieristiem! Igaunijas
čempionāts 31.01.,01.02. netālu
no Varskas! 85 km no
Apes!Pieteikšan ...