Trešdiena, 2015.gada 4.marts
 
Alise, Auce


Nedēļas nogalē notiks LČ vidējā un garajā distancē    

Jānis Tamužs, LOF preses dienests / 01.03.2012.

Nedēļas nogalē Kusā notiks pēdējās šīs sezonas ziemas orientēšanās sacensības Latvijā - Latvijas Čempionāts, kur aptuveni 240 sportisti piedalīsies cīņā par medaļām dažādās vecuma grupās, sacenšoties vidējā un garajā distancē. Šīs sacensības ir īpašas arī ar to, ka tiks izmēģināta jauna, bezkontakta atzīmēšanās sistēma.

Nedēļu pēc Eiropas Čempionāta, Pasaules Junioru čempionāta, Eiropas Jauniešu čempionāta un Pasaules Veterānu čempionāta, kuri visi vienlaikus norisinājās Ukrainā, Latvijas izlases sportisti, kas iepriecināja līdzjutējus ar vairākiem izciliem rezultātiem, sacentīsies Kusas mežos, lai sadalītu Latvijas čempionāta medaļas orientēšanās ar slēpēm.

Visi čempionāta dalībnieki, izņemot 12-gadīgo grupas pārstāvjus, varēs lietot bezkontakta SportIdent atzīmēšanās iekārtas. Šis izmēģinājums notiek sakarā ar nākamā gada lielo orientēšanās sporta dzīves notikumu - visu augstāk minēto čempionātu norisi Madonā, Smeceres silā. Tas, ka OK Arona spēj sarīkot lieliskas sacensības, pierādījās jau Madonas Kausos sezonas sākumā, kas arī notika Kusas kartē. Šo sacensību pieredze būs laba un noderīga sakarā ar nākamā gada EČ, ne tikai dalībniekiem, kuri varēs iepazīt līdzīgu apvidu, bet arī organizatoriem.

Atgādinu, ka gan vīriešu, gan sieviešu elitē, sezonas pirmajā LČ medaļu dalīšanas piegājienā, kad sacensības notika sprintā un stafetē, abās distancēs par uzvarētājiem kļuva Andris Kivlenieks un Kristīne Veita. Vai kādam būs pa spēkam apturēt abus līderus to ceļā vēl pēc divām augstākā kaluma medaļām? Kristīnei Veitai sīvāko konkurenci varētu sastādīt kluba biedrenes Dina Zobena un Laima Klauža, kā arī visa Latvijas junioru izlase - Zane Čamane, Sigita Lapsiņa, Līga Valdmane un Ieva Krūmiņa. Vīriešu konkurencē grūti iedomāties, kas varētu izjaukt Andra Kivlenieka dominanci - šogad Andri sacensībās nav pārspējis neviens, pierādījies, ka arī līdera psiholoģiskā nasta netraucē. Tomēr vājuma brīdi izmantot varētu gan Andra komandas biedri no Eiropas Čempionāta - Edgars Bričonoks un Raivo Kivlenieks, gan arī šogad izlasē nestartējošais Toms Veits. Elites grupā startēs arī PČ veterāniem bronzas medaļas ieguvējs Aleksandrs Zilis, un būs interesanti redzēt, uz ko viņš būs spējīgs elites konkurencē.

Starta protokoli atrodami šeit.

Informācija par LČ organizatoru mājaslapā.

2 KOMENTĀRI      pievieno savu komentāru

Guntars  |  ip: 94.30.249.133 @ 02.03.2012, 01:24:22
Iesaku apmeklēt: www.pavasaris.lv/uploads/2012/spli_1.pdf
Ja viss ritēs veiksmīgi, tad LČ sacensībās šonedēļ tiks testēta arī jauna formāta rezultātu izdrukas lapiņa, kuru dalībnieki saņems finišā. Informācijā par katru KP uzrādīsies ne tikai posma laiks un kopējais distancē pavadītais laiks, bet arī tekošā vieta un tā brīža grupas līderim zaudētais laiks atsevišķi katrā posmā un distancē kopā. Pirmajam grupā startējošajam dalībniekam šī papildus informācija nebūs noderīga, bet nākamajiem jau kļūs interesantāka. Lapiņas paraugs pievienotajā saitē.
Guntars  |  ip: 94.30.249.133 @ 01.03.2012, 23:55:51
Iesaku apmeklēt: www.okarona.lv/ok_arona/dokumenti/SIAC_instrukcija_dalibniekam.pdf
SportIdent bezkontakta atzīmēšanās kartes lietošanas instrukcija pievienotajā saitē
ECObaltia
SportIdent
Inspecta
Orientēšanās visā Latvijā
Rogainings.lv
Kâpas 3-dienas
Aktualitātes
Latvijas Sporta federāciju padome
Izglîtîbas un zinâtnes ministrija
Diskusijās
Māris Stabiņš
03.03.2015, 13:30:22
Šeit varat izlasīt kā Artūram
veicas Izraēlā.
http://ziemellatvija.diena.lv/sport
s/orientesanas/artur ...